Yemek - İçme

Ucuz Palamut Geliyormuş

Ayşenur YAMAN/DÜZCE, (DHA) KARADENİZ’deki palamut bolluğu, fiyatları da düşürdü.

Düzce’nin Akçakoca İlçesi’nde avlanma sezonu açıldıktan sonra tanesi 15 liraya kadar çıkan palamut, büyüklüğüne göre 2.5 ile 4 lira arasında satılıyor.

Akçakoca’da, Karadeniz’e açılan balıkçılar palamutla dönünce bolluk tezgahlarda fiyatları da düşürdü. Akçakoca’da bulunan yaklaşık 100 balıkçı, balıkçı barınağına toplam bin ile bin 500 kasa arasında palamutla dönüyor. 1 Eylül’de sezonun açılmasıyla birlikte tanesi 5 lira ile 15 lira arasında satılan palamutun fiyatı tezgahta iriliklerine göre 2.5 lira ile 4 lira arasında satılıyor.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, bu yıl palamut bereketi yaşandığını söyledi. Karakaş, “Havaların güzel gitmesi balık bolluğu yaşattı. Bu da hem vatandaşa, hem de balıkçılara yarıyor. Akçakocalı balıkçılar günde bin ile bin 500 kasa palamut yakalıyor. Balıkçı barınağından palamutun çıkış fiyatı 2 ile 4 lira arasında. En büyük palamut 800 gram ağırlığında. 2005 yılında bereketli bir sezon yaşamıştık. Ancak, bu yıl daha bereketli geçiyor” dedi.

 

Alıntı: http://haber.stargazete.com/ekonomi/vatandasa-ucuz-palamut-mujdesi/haber-689669

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment