EĞİTİM

TSEV’ den Temel Sigortacılık Eğitim Programı

Türk Sigorta Enstitisü Vakfı sektörün ihtiyacını karşılayacak eğitim programını duyurdu.  Mutlaka ilgilinilmesi gereken sigortacıların kaçırmayacağı eğitim programı.

 

Duyuru Metni

İlk kez 1970 yılında öğrenci alan ve sektörümüzün genel müdürleri, genel müdür yardımcıları, orta düzey yöneticileri ve uzmanları da dahil olmak üzere çok sayıda mezun veren Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nın, 32. Dönemi Ekim ayında başlayacaktır.

Bir akademik yıl süren ve “Temel Sigorta Bilgileri” ile “Branş Eğitimi” olmak üzere iki dönemden oluşan programın ilk döneminde sigortacılık mesleğine ilişkin genel konularda öğrenim imkanı sunulurken, ikinci döneminde, öğrenciler, çalışma veya ilgi alanlarına göre programdaki 6 teknik branştan (Yangın ve Mühendislik Sigortaları, Kaza Sigortaları, Nakliyat Sigortaları, Hayat Sigortaları, Sağlık Sigortaları, Muhasebe) bir tanesini seçerek uzmanlık eğitimlerine devam etmektedir.

Mesai saatleri içinde ve dışında (Gündüz – Gece) olmak üzere iki ayrı grup halinde açılan Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nda hafta içi ve bazı hafta sonları da dahil olmak üzere, iki ve/veya üç yarım gün olarak eğitim verilecektir.

2014-2015 Akademik Yılı, 13 Ekim 2014 tarihinde başlayacak olan Programının kayıt tarihleri 1 Eylül -2 Ekim 2014’dür.

Detaylı bilgi için 0212 296 22 57 numaralı telefondan veya egitim@tsev.org.tr adresinden TSEV Eğitim Birimi’ne ulaşabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız