Genel

Pratik Çözümler

Buzdolabınız bozuldu, ya da artık boş yer yok.    
    Temiz bir kovayı musluk suyu ile doldurun. İçine bir     çorba kaşığı sofra tuzu atın. Şişeleri daldırın.
    Yeterince soğuyacaktır.
Et suyunu dolaba kaldırmadan önce çabuk soğutmak için, kemik     kazanını bir evyeye oturtun, kazanın çevresine soğuk su tutarak et     suyunu soğutun.

Değersiz olarak gördüğünüz limon kabuklarını güneşli bir yere     koyup kurutursanız, özellikle isli ve yağlı mutfak eşyalarınızı ovarken     şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz.
Çileklerinizi ıslak bir muslin kumaşa sarıp birkaç kere hızla     sallarsanız, çileklere buluşan kum ve toprakların muslin kumaşa     yapıştıklarını görürsünüz.
Gravyer peynirinin kurumaması için, daha evvel tuzlu suya     batırılmış, nemli bir beze sararak muhafaza ediniz.
Ekmek içi ile hazırlanmış sandviçleri, üst üste koyarak, nemli ve     iyice sıkılmış bir peçeteye sararsanız, uzun zaman taze olarak     muhafaza edebilirsiniz.
Süte biraz karbonat atarsanız hem çabuk bozulmaz hem de kolay     hazmedilir.
Kuş üzümlerini ayıklamak için, onları bir avuç unla ovuşturunuz ve     kalın delikli bir süzgece atınız, un ile beraber çöpler de düşer.

Balığı seçerken son derece dikkatli olmalıyız. Gözleri pırıl pırıl parlak,     solungaçları ise pembe yada kırmızı renkte olmalıdır.

About the author

Hst

Mayıs ayının 7. günü dünya denen yere gelmiş bulunuyorum. Merak ettiğim dünyaya neden dünya diyoruz. Bu adı kim bulmuş acaba? Okuyorum, çalışıyorum, yapıyorum, ediyorum... Son 1-2 yıldır da en çok uyumayı seviyorum.

Add Comment

Click here to post a comment