Sağlık

Lazerle Akne Tedavisi Uygulaması

 

akne[1]
Merhaba arkadaşlar bu yazımda medikal sektöründen bahsedeceğim. Türkiye’de yeni gelmiş bir uygulama olan lazer ile akne tedavisi akneler ağrısız sızısız bumm oluyor ve mutlu oluyorsunuz.

Bu tedavinin kullandığı cihazın adı TheraClear. TheraClera Hakkında size kısa bir tanıtım yazısı sunuyorum. Detaylı bilgi içinde bu bağlantı size yardımcı olacaktır. Sağlıcakla kalın

 

TheraClear Nedir ?

 

TheraClear ™ akne tedavi sistemi kliniğimizde hafif ve orta düzey iltihaplı sivilcelerin tedavisinde TheraClear™ akne tedavisi sistemi kullanılmaktadır. TheraClear sistemi vakum ve yoğun atımlı ışık (IPL) kombine uygulama yapabilen komedonal  ve iltihaplı  akne üzerinde etkili bir yöntemdir.

TheraClear ™sistemi deride vakumla siyah noktaların ve iltihabın temizlenmesini sağlarken tedavi edici yoğun ışık kaynağı iltihaplı sivilcelerde var olan mikropların yok edilmesini sağlayarak hızla iltihabın gerilemesini, sivilcelerdeki kızartıların azalmasını, buna bağlı olarak sivilceye bağlı iz oluşma riskini azaltmaktadır.

TheraClear™ Amerika Gıda ve İlaç Dairesi ( FDA ) tarafından tüm deri türlerinde akne tedavisinde etkinliği onaylanmıştır. Uygulama konforlu ve 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. TheraClear gözenek sıklaştırıcı özelliğine sahiptir. Klinik sonuçlar 1 – 5 seans arasında görülebilmektedir. TheraClear tek başına uygulanabilir bir yöntem olmakla birlikte diğer akne tedavileri ile de kombine kullanılabilmektedir.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment